MENU

Chirurgie šitá na míru

Individuální přístup

Poradna Tým lékařů Druhy kýl

Poradna

Tyto stránky jsou vytvořeny pro potřeby všech klientů, kteří mají jakékoliv otázky týkající se problematiky kýlní a také křečových žil. Právě proto přicházíme s myšlenkou online poradenství, které by mohlo spoustě lidem ulehčit jejich starosti se zdravím.

Zkuste společně s námi začít řešit Váš problém s kýlou. Zeptejte se našeho týmu lékařů, kteří jsou Vám k dispozici.

Co je nutné pro to udělat?

Stačí Vám na to pouze vyplnit již připravený formulář:

*Povinné údaje
Všechny údaje jsou zpracovávány ryze k účelům poradenství a nebudou nikdy veřejně využity bez souhlasu tázajícího se.

Nejčastější otázky

Jak poznám, že mám kýlu?

Existuje více druhů kýl, které mohou vzniknout, a proto je nutné odlišit to základní, kde se domnělá kýla nachází a dle toho lze usuzovat o tom, zda-li kýlu máte. Ve většině případů se jedná o „bouli“ – kulovitou, ovoidní resistenci v třísle (tříselná kýla), v oblasti pupku (pupeční kýla), na stehně (stehenní kýla) či v oblasti již operované (kýla v jizvě).

Může být kýla nebezpečná?

Ano, jednoznačně může. Mezi její nejnebezpečnější komplikace patří bezesporu možnost uskřinutí kýly a jejího obsahu, kdy může dojít k narušení vitality uskřinutého obsahu – tedy střeva či předstěry. Poté dochází i k životu nebezpečné situaci, která vyžaduje urgentní chirurgické řešení. Více viz jednotlivé texty ke zvoleným kýlám.

Existuje ještě jiné řešení, jak se kýly zbavit, kromě operace?

Ne. Jedinou možností, jak trvale odstranit kýlu, je operační řešení. Pomůcky v podobě kýlních pásů jsou jistě u mnohých kýl výhodou, ale daný problém neodstraní.

Je operace kýly náročná?

Na tuto otázku není jedna jediná odpověď. Záleží na tom, zda se jedná o výkon elektivní, tedy plánovaný, kdy je možné individuálním způsobem každého pacienta připravit k operaci – to je situace, kdy je riziko komplikací minimální. Avšak za situace, která vyžaduje okamžitý operační zákrok, což může nastat při uskřinutí kýly, je operace kýly náročná a její rizika se v tomto terénu násobí.

Je pracovní neschopnost vždy nezbytná? / Jak dlouho budu v pracovní neschopnosti?

Každá odoperovaná kýla potřebuje svůj čas. Avšak v případě drobných a malých kýl pracovní neschopnost není nezbytně nutná. Záleží ovšem i na tom, jakou máte práci a co je její náplní.

Jak dlouho budu muset být v nemocnici?

U plánovaných operací nabízíme možnosti 2–3denní hospitalizace, záleží vždy na individuální domluvě mezi pacientem a operatérem.

Je nutná celková narkóza nebo jsou i jiné možnosti?

Celková narkóza nemusí být jedinou možnou variantou. Využíváme v souvislosti s různými metodami operace kýl i možnost svodné anestezie. Výjimku u nás netvoří ani pacienti, kteří jsou natolik nemocní, že by celkovou narkózu nepřežili, a proto využíváme i možností lokální anestezie.

Jaké metody operace kýly využíváte?

Největší podíl na operativě kýl tříselných je jistě operativa laparoskopická, dále využíváme klasického operování. Rozhodnutí na typu zvolené metody je jistě na zvážení operatéra, jistě se souhlasem pacienta.

Doporučujeme: Hotel Antonie